Nincs klímapolitika atom nélkül?

A regisztráció határideje lejárt.
Vitaest a "Tanácstalan köztársaság" sorozat keretében a Magyar Tudomány Ünnepén.

Tanácstalanságunk fokozódik: folytatódik a Karátson Gábor Kör és az ELTE humánökológia mesterszak vitaest-sorozata. Van-e politikai válasz az ökológiai válság kihívására? Van-e ökológiai válasz a politika kiüresedésére, a rendszerváltozás kudarcára, a zsákmányszerző politikára, a cinizmusra és a beletörődésre? Az immár megkerülhetetlen ökológiai belátások fényében megpróbáljuk újraértelmezni a zöld szín helyét a hazai politikai palettán.

Pódiumvita a magyar energiapolitikáról. Kinek kell Paks2? Akadályozza-e az áttérést a megújulókra? Lehet-e gazdaságos? Létezik-e ellátásbiztonság atomenergia nélkül? És atomerőművekkel?

Résztvevők: Felsmann Balázs, a Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont tudományos főmunkatársa, Hetesi Zsolt tudományos főmunkatárs, NKE Víztudományi Kar, Munkácsy Béla egyetemi adjunktus, ELTE TTK, Timár Gábor geofizikus, tanszékvezető egyetemi docens, ELTE TTK.

Moderátor: Polgár Emese szociológus

Előadások