Mester és Tanítványa hangverseny

A regisztráció határideje lejárt.
Az ELTE "Eötvös" Művészeti Együttes zenekarának vendége Rolla János hegedűművész, a műsorban Schubert A halál és a lányka című műve mellett Bach d-moll kettősversenye hallható.

Rolla János Kossuth-díjas magyar hegedűművész, a Liszt Ferenc Kamarazenekar koncertmestere, érdemes művész, a Zempléni Művészeti Napok alapítója. 1957–1962 között a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium tanulója volt, ahol Zipernovszky Mária tanította. 1962–1968 között szerzett diplomát a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán hegedű szakon, Kovács Dénes tanítványaként. 1963–1979 között a Liszt Ferenc Kamarazenekar hangversenymestere volt, 1979 óta a zenekar művészeti vezetője. 1967–1973 között a Rádió Szimfonikus Zenekarának tagja, 1997–2003 között a Kossuth- és Széchenyi-díj Bizottságának tagja volt. Elsősorban kamaramuzsikusként vált híressé. Partnerei között szerepelt Maurice André, Jean-Pierre Rampal, Alexander Schneider, Henryk Szeryng és Vásáry Tamás.

Jegyigényüket 2019. május 13-ig várják.
Igazgató: Kovács László, Liszt-díjas, kiváló művész
Koordinátor: Láng Bernadett
E-mail: muvegy@zene.elte.hu
Telefonszám: +36-30 275 1905
Cím: ELTE Kőrösi Csoma Sándor Kollégium, 1118 Budapest, Dayka Gábor u. 4.
Estek

ELTE Aula Magna