Konfuciusz Nap az ELTE Konfuciusz Intézetben

A regisztráció határideje lejárt.

Az idei évben is színes programokkal várjuk Önöket a Konfuciusz nap alkalmából.

A megnyitó ünnepséget követően a kicsik és nagyok is megtalálhatják a kedvükre valót a színes, kulturális programok között. Kipróbálhatják a kínai kalligráfiát és csomózást vagy az evőpálcika használatát, elsajátíthatják a taiji, a jianzi (kínai tollas) vagy a weiqi (gó) alapjait, különleges teákat kóstolhatnak és meghallgathatják a kínai kultúra érdekességeit bemutató előadásokat.

A rendezvényen készült fotókat a Konfuciusz Intézet honlapján, facebook oldalán és nyomtatott kiadványaikban megjelentethetik.

RÉSZLETES PROGRAM:

14:00-14:30  Megnyitó ünnepség oroszlántánccal és zenei produkciókkal; közreműködik az ELTE Művészetközvetítő és Intézet, a Chan Wu Szövetség és Sun Rui (erhu)

Előadások a Kodály teremben:

14:30-15:15    Bagi Judit: A dunhuangi Ezer Buddha barlangszentélyek múltja és jelene

15:15-16:00    Dr. Fajcsák Györgyi: Mulan a 18. századi Kínában

16:00-16:45    Dr. Mecsi Beatrix: Egy legendás indiai vallásalapító Kínában, majd kalandos útja Távol-keleten a populáris kultúrába

16:45-17:30    Ésik Szandra: Konfuciánus értékek a modern kínai társadalomban

Szabadprogramok az F épület félemeletén:

14:30-17:00    Ismerkedés a kínai kultúrával (kalligráfia, csomózás, teakóstolás, weiqi, jianzi, kínai papírkivágás, mediball stb.)

14:45-15:45    Taiji tanítás

ELTE Konfuciusz Intézet

4/F, Múzeum körút 1088 BUDAPEST

Javasolt események

ked.

ápr.

Meet ELTE in Nanjing, China 罗兰大学到南京!在04月23号我们会见面!!

Jinling Hotel

Nanjing