Költő a szegregátumban

A regisztráció határideje lejárt.
Erdős Virág (BTK '97) Hősöm című új kötetéről beszélgetnek online az ELTE  TáTK "Tanszéki csütörtök" sorozatában.

Erdős Virág József Attila-díjas költő, író, drámaíró évek óta figyelemmel kíséri a Hős utcában élő gyermekek sorsát, részt vett a Kontúr Egyesület projektjeiben. 2019-ben háromrészes kiadványban örökítette meg a környék fiataljainak történeteit. Ennek a munkának az eredménye a Magvető gondozásában most megjelent Hősöm című verseskötet.

Mit keres egy költő a szegregátumban? Hogy fogadták őt az ott lakók? Hogyan éli meg egy gyerek, ha verseskötet jelenik meg róla? Hogyan kapcsolódnak a versek a szociális munkához? Érzékenyít-e ez egyáltalán? Hogyan látja a költő a szociális munkásokat? Az ELTE Szociális Munka Tanszék szervezésében ezekre a  kérdésekre keresik a választ  a meghívott vendégek a szerzővel.

Az esemény modarátora: Mihály Bulcsú, az ELTE TáTK Szociális Munka Tanszék mesteroktatója

Fekért hozzászólók: Lados Noémi szociális munkás, a Kontúr Közhasznú Egyesület volt alelnöke és Farkas Zsuzsanna, a SZETA elnöke, szegregátumban dolgozó szociális munkás. Rajtuk kívül bejelentkezik Tóth Krisztina, a Kontúr Közhasznú Egyesület gyerekprogram felelőse.

Regisztráció (kötelező július 1. 14:00-ig!)

Forrás: elte.hu

Beszélgetés

Javasolt események

sze.,

ELTE Sikerek: Vékás Lajos

ELTE Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1-3.)

csü.,

Egyetem megnyitja kapuit: Trefort-kert