Hold, Jupiter, Szaturnusz a júliusi égbolton

A regisztráció határideje lejárt.
Ingyenes éjszakai észlelés vezetéssel az ELTE szombathelyi csillagvizsgálójában.

Különleges nyári programot kínálva, előzetes bejelentkezés nélkül várnak minden érdeklődőt az ELTE Gothard Obszervatóriumában Szombathelyen.

Az éjszakai észlelés során az intézet munkatársai távcsöveikkel bemutatják a júliusi égbolt aktuális látnivalóit, fő célpontjuk a Hold, a Jupiter és a Szaturnusz lesz. Borult időben a csillagvizsgáló évszázados múltjának tárgyi emlékeit bemutató Gothard tudomány- és technikatörténeti állandó kiállításán vezetnek végig, valamint az „Égből hullott kövek” meteoritkiállítás anyagát lehet tekinteni.

A belépés díjtalan, gyermekeket is szívesen látnak.

1 kedvel

Hobbi

ELTE Gothard Obszervatórium

Szent Imre herceg útja 112 9300 SZOMBATHELY

Javasolt események

sze.,

ELTE Sikerek: Vékás Lajos

ELTE Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1-3.)

csü.,

Egyetem megnyitja kapuit: Trefort-kert