Hangulatjavítók a keleti kultúrákban

A regisztráció határideje lejárt.

A Hangulatjavítók a keleti kultúrákban című előadás-sorozat előadója Maczkó Emese.

Az ELTE BTK Orientalisztikai Intézet szervezésében minden csütörtökön az intézet oktatói, munkatársai és doktoranduszai vizsgálják a kábítószerfogyasztás társadalmi és kulturális beágyazottságát.

Maczkó Emese: Kábítószerek a modern Afganisztánban

Az elmúlt évtizedekben Afganisztán és az ópium elválaszthatatlanná vált egymástól. Afganisztán mára a világ ópiumtermelésének első számú forrásává vált. Az ópium előállítása az élet minden területén érezteti hatását, legyen szó akár gabonatermesztésről, házasságról vagy éppen a politikáról. Hogyan lehet hatással a középkorban még csak fájdalomcsillapításra használt szer egy ország mindennapjaira? Az előadás több aspektusból vizsgálja ezt a kérdést.

Maczkó Emese az ELTE BTK iranisztika mesterszakos hallgatója, emellett politológiát is hallgat a Budapesti Corvinus Egyetemen. Érdeklődésének középpontjában a modern Afganisztán politika- és társadalomtörténete áll.

Előadások

ELTE BTK, F épület, Kerényi-terem

4, Múzeum körút 1088 BUDAPEST

Javasolt események

sze.,

febr.

ELTE Sikerek: Prószéky Gábor

ELTE Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1-3.)

Budapest