Esőerdők növényei - tematikus szakvezetés a Füvészkertben

The registration deadline has expired.
Sorry, this content is not available in English

Élet a fákon, harc a fényért alcímmel tart tematikus szakvezetést az ELTE Füvészkert 2023. január 29-én 11 órától.
A mindennapos esők és állandó fülledt pára birodalmában találhatunk rá Földünk legszínesebb és legizgalmasabb növényeire. Színek, formák és kreatív életterek jellemzik az orchideák, broméliák, begóniák és kontyvirágok világát. Sokat közülük, akár szobai körülmények között is nevelhetünk otthonainkban, de ennél sokkal több érdekességet rejtenek. A séta során megtudhatjuk, hogyan segítik egymás túlélését a növények, miként csalogatják a beporzó rovarokat vagy épp mely állatoknak nyújtanak bölcsőt és otthont ezek a különleges trópusi növények.

Szakvezető: Kiss Noémi, kertészmérnök
A szakvezetőről: "A budapesti kertészeti egyetemen végeztem, fő területeim a trópusi dísznövények, illetve a magyarországi flóra, de nem találkoztam még olyan növénnyel, amit ne kedvelnék."

Jegyek csak online vásárolhatóak itt.
Jegy ára: 3900 Ft/fő, mely tartalmazza a Füvészkerti belépőjegyet is. Az online jegyet nem szükséges kinyomtatni, elég a telefonon bemutatni a Füvészkert portáján.

A séta a portától indul és kb 1,5- 2 órát tart.

Forrás: https://tixa.hu/elte-fuveszkert

195 views Visits
Trip

ELTE Füvészkert

Illés u. 25. 1083 BUDAPEST

To read and add comments please sign in!

Suggested events

Fri.

Alumni Opera Evening - Melis 100

ELTE Aula Magna (Egyetem tér 1-3., I. em.)

Sat.

Az Egyetem megnyitja kapuit: Füvészkert