Egyetemi múltunk fényképeken

A regisztráció határideje lejárt.
Közösségi gyűjtést szervez az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár az egyetemtörténeti fényképgyűjteményének gyarapításához. Az Egyetem polgára volt vagy jelenleg is az? Őriz fényképeket az Egyetemen töltött évekről? Nagyszülők is ide jártak, és örökül hagyták a régi fényképeket?

A Múzeumok Éjszakáján megnyitjuk az ELTE Egyetemi Levéltár régi fényképes dobozait, és interaktív időutazásra hívjuk látogatóinkat, amely során betekintést nyerhetnek a térben és időben folyamatosan változó egyetemi épületek történetébe.

Ha esetleg Önnek is van ELTE-vel kapcsolatos fényképe, és szívesen megosztaná másokkal, vagy csak beszélgetne ezekről egy jót, várjuk a Levéltár asztalánál. A gyűjtés kiterjed a papír alapú és a digitális fényképekre is. Papírképek esetében a behozott képeket digitalizáljuk, és a tulajdonos dönt arról, hogy a „felhőben” tartja meg az emlékeit és az eredeti képet átadja megőrzésre a Levéltárnak, vagy csak a másolatot adja át kutatáshoz és közzétételhez.

Legyen részes egyetemünk múltjának megidézésében és az emlékek gyarapításában!

Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár további színes programokkal készül a Múzeumok Éjszakáján.

Emlék

Ferencziek tere 6. 1053 BUDAPEST 5, BUDAPEST