Édes Anna pere - A Perjátszó Kör színházi előadása (online közvetítés élőben)

A regisztráció határideje lejárt.

Kedves Nézőink!

Elérkezett a 2021/2022-es tanév második bemutatója. A "regényadaptációk" tematikájú évadunk második bemutatója Kosztolányi Dezső örök klasszikusából átdolgozott és színpadra alkalmazott Édes Anna lesz. Az előadás során kiderül, hogy mi késztethette az elkövetőt kegyetlen tette elkövetésére és hogyan végződhetett az ellene lefolytatott büntetőeljárás.

1919. Budapest. A Vizy házaspár életét két dolog foglalkoztatja: a férjet a politika, az asszonyt a megfelelő cseléd megtalálása. A házmester bemutatja nekik rokonát, Édes Annát, aki a maga gyámoltalanságával, de hatalmas szorgalmával azonnal belopja magát Vizyék szívébe. Látszólag minden tökéletes. Látszólag minden és mindenki a helyén van. Aztán előkerül egy kés, amely mindent megváltoztat. Legalábbis a Krisztinában ezt beszélték.

Az előadás online közvetítése az ELTE Alumni Szervezet támogatásával valósulhat meg.

A közvetítés itt lesz követhető:

Előadások

Javasolt események

sze.

Találkozz az ELTE-vel, Stockholm

Embassy of Hungary Stockholm

Stockholm

pén.

Alumni Operaest - Melis 100

ELTE Aula Magna (Egyetem tér 1-3., I. em.)

szo.

Az Egyetem megnyitja kapuit: Füvészkert