Csomózó tanfolyam

The registration deadline has expired.
Sorry, this content is not available in English

Az ELTE Konfuciusz Intézete csomózó tanfolyamot rendez 2021. október 22-én és 29-én (pénteken) 17 órától. Az ingyenes, de regisztrációköteles foglalkozásokat Vreczó Bernadett tartja. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.

Kínában a csomózás megbecsült művészeti forma, a mindennapi élet szerves része. A kínaiak évszázadok óta számos fajtáját készítik praktikus és dekoratív célból egyaránt: események megünneplésekor, halászathoz, vadászathoz, a jó szerencse szimbólumaként, csomagolás vagy kötözés céljából, ruha díszítésére vagy egyéb népművészeti munkák felékítésére. A bonyolult csomózási technikával és csodás színkombinációkkal készült remekművek nem csak eleganciát kölcsönöznek a tárgyaknak, de egyben jókívánságot is hordoznak: jó szerencsét, gazdagságot, szerelmet, házasságot stb. szimbolizálnak.

Kedvcsinálónak tekintsék meg a Panchang csomó (盤長結) elkészítését az ELTE Konfuciusz Intézet saját youtube csatornáján.

A tanfolyam ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni ide kattintva lehet.

A programon fotókat készítenek, amelyeket a Konfuciusz Intézet honlapján, facebook oldalán és nyomtatott kiadványaiban megjelentethetnek.

(Amennyiben szeretné kérni az Intézet valamelyik elektronikus felületén megjelenő kép eltávolítását, a következő e-mail címen jelezheti ezt feléjük: kristaly.agnes@konfuciusz.elte.hu.)

241 views Visits
Hobby

ELTE Konfuciusz Intézet, I. em./1.

Múzeum krt. 4/F 1088 BUDAPEST

Please log in to see or add a comment

Suggested events

Fri.

Alumni Opera Evening - Melis 100

ELTE Aula Magna (Egyetem tér 1-3., I. em.)

Sat.

Az Egyetem megnyitja kapuit: Füvészkert