Biológiai sokféleség napja az ELTE Füvészkertben - kedvezményes belépés

A regisztráció határideje lejárt.

2022. május 21. a Biológiai sokféleség napja, amely alkalmából az ELTE Füvészkertje családi programokkal készül. Látogasson el a programra és váltsa meg füvészkerti belépőjét 20% Alumni Kártya kedvezménnyel!

A biológiai sokféleség fennmaradása a jövőnk záloga, mindannyiunk életét befolyásolja.

Az ELTE Füvészkert kiemelten fontos természetvédelmi feladata a veszélyeztetett, védett növények megőrzése, mesterséges elszaporítása, visszatelepítési kísérletek folytatása. A Füvészkert gyűjteményei több mint 8500 növényfajt, 150 hazai veszélyeztetett, és 250, a Nemzetközi Természetvédelmi Unió (IUCN) által veszélyeztetettnek minősített, “vörös könyves” fajt őriz, ill. mutat be, ezzel segítve a növényi biodiverzitás megőrzését.

A tervezett programokért és a részletekért látogasson el a Füvészkert oldalára

Kirándulás

ELTE Füvészkert

Illés u. 25. 1083 BUDAPEST

Javasolt események

pén.

Alumni Operaest - Melis 100

ELTE Aula Magna (Egyetem tér 1-3., I. em.)

szo.

Az Egyetem megnyitja kapuit: Füvészkert