Barangoljunk a XIX. század régi térképein!

A regisztráció határideje lejárt.
Az ELTE Márton Áron Szakkollégium novemberi szakestjén Timár Gábor egyetemi docens tart előadást.

Timár Gábor az ELTE TTK Geofizikai és Űrtudományi Tanszék vezetője, a "MAPIRE – történelmi térképek online" program tudományos vezetője. Barangoljunk a XIX. század régi térképein, a régi Magyarországon című előadásában a térképgyűjteményből kiválasztott érdekes példákon keresztül mutat be többek között a technológiai háttérre és a digitális anyag georeferálására vonatkozó érdekességeket.

Az ELTE Márton Áron Szakollégium a magyar szellemi élet egyik értékmegőrző és értékteremtő központjaként kívánja felkészíteni tagjait a tudományok és a kultúra fejlesztését célzó önálló tevékenységre. Szakestjein a hazai szellemi élet kiemelkedő szereplői tartanak minden érdeklődő számára nyitott előadást.

Előadások

ELTE TTK Geofizikai és Űrtudományi Tanszék