Az Egyetem megnyitja kapui - Eötvös Collegium

MT
LK
29 attendees
The registration deadline has expired.
Sorry, this content is not available in English
Egy újabb régen nem látogatott visszatérővel folytatódik Az Egyetem megnyitja kapuit: ezúttal az Eötvös Collegiumba látogatnak az érdeklődők, ahol a légópincétől a csillagvizsgálóig járhatják be az 1895-ben alapított történelmi intézményt.

Az Eötvös József Collegium a magyar nemzet és az egyetem történelmi intézménye, a magyar szellemtörténet máig meghatározó helyszíne, hivatalosan is történelmi emlékhely. A párizsi École Normale Supérieure mintájára 1895-ben alapították, hivatása a tudós-tanárok képzése, a magyar tehetség támogatása volt kezdettől fogva. A Collegium 1910-ben az Alpár Ignáctól tervezett neoromán, szecessziós Ménesi úti palotába költözött.

Az EMK sorozat jelen alkalmának regisztrált résztvevőit az idén jubiláló Eötvös Collegium volt hallgatói a sétát követően kötetlen beszélgetésre és állófogadásra invitálják.

Csatlakozzon az Eötvös Collegium Alumni Tagozati csoportjához!

Sorozatismertető

611 views Visits
Egyetem Megnyitja Kapuit

Eötvös Collegium

11-13, Ménesi út 1118 BUDAPEST

To read and add comments please sign in!

Suggested events

Sat.

Az Egyetem megnyitja kapuit: Füvészkert

ELTE Füvészkert

Fri.

Alumni Opera Evening - Melis 100

ELTE Aula Magna (Egyetem tér 1-3., I. em.)

Wed.

Meet ELTE in Stockholm, Sweden