AZ AL CAPONE AKTA a Perjátszó Kör előadásában

A regisztráció határideje lejárt.

A Perjátszó Kör legújabb bemutatója a szesztilalom idejére repíti vissza a nézőket.
Chicago utcáin bandaháborúk tombolnak. Al Capone, a hírhedt szeszcsempész-maffiavezér a korrupció mestereként markában tartja a hatóságokat és egyesével számol le ellenségeivel. A szervezett bűnözés elleni harc élére egy fiatal kormánynyomozó, Eliot Ness áll, aki maroknyi – tizenegy – emberével, a magukat Érinthetetleneknek nevező nyomozócsoporttal próbálja rács mögé juttatni minden idők leghíreseb alvilági vezetőjét.

Az Al Capone Akta betekintést nyújt a maffiavilág titkaiba, a nyomozók munkájába, de még a Fehér Ház ovális irodájába is. Ki volt ez a férfi, akinek nevét Hoover elnök is emlegette? Hogy került képbe néhány könyvelő? A Perjátszó Kör előadása egy valódi sakkjátszma, ahol a nézők megtapasztalhatják, hogy az alvilágban valójában nincs jó lépés. A kérdés az: ki adja végül a mattot?

A játékidő 2 óra, egy szünettel.

Az előadás megtekintése ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
További információk és regisztráció (november 14. 20 órától) a Facebook-eseményben.
Az előadást az ELTE YouTube-csatornáján közvetítjük.

A közvetítés az ELTE Alumni szervezetének támogatásával valósul meg.

Előadások

Javasolt események

sze.

Találkozz az ELTE-vel, Stockholm

Embassy of Hungary Stockholm

Stockholm

pén.

Alumni Operaest - Melis 100

ELTE Aula Magna (Egyetem tér 1-3., I. em.)

szo.

Az Egyetem megnyitja kapuit: Füvészkert