A Tudományos Kutatás Napja az ELTE-n

A regisztráció határideje lejárt.
A Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat részeként ötödik alkalommal rendez ünnepséget az ELTE Tudományos Tanácsa. A rendezvényt Borhy László akadémikus, egyetemünk rektora nyitja meg.

Előadást tartanak:

• Bányai Éva professor emeritus: A kutatói kíváncsiságtól a gyógyításig: fél évszázadom a hipnózissal
  • Harmathy Attila professor emeritus: A polgári jog mindennapi életünkben
  • Lőrincz András tudományos főmunkatárs: Alkalmazásokkal a mesterséges általános intelligencia felé

Átadják "Az ELTE ígéretes kutatója” elismeréseket is egyetemünk fiatal kutatóinak, akik munkáikat a könyvtár aulájában kiállított posztereken, valamint izgalmas kisfilmek keretében mutatják be.

2015-ben több mint 70 jelentkezőből választották ki a 12 nyertest, akik 1–1 millió Ft-ot fordíthattak kutatásaikra; 2016-ban 61-ből 7-en, 2017-ben 59-ből 7-en, 2018-ban 51-ből 8-an kerültek a díjazottak közé.

„Az ELTE ígéretes kutatója” elismerés korábbi díjazottainak részletes bemutatása

Plakát
Meghívó