A kontroll illúziója

A regisztráció határideje lejárt.
A siker tervezhető, állítja Limpár Imre szakpszichológus, aki Trefort-kerti előadásában 2018. december 4-én az önkontroll szerepéről és megszerzésének módjáról fog beszélni.

Sokan azt hiszik, a megannyi „fekete hétköznap” után jön egy varázslatos pillanat, és attól kezdve minden megváltozik: beköszönt a várva várt aranykor, amelyet már rég kiérdemeltünk. Ez azonban illúzió; hazugság ugyanis, hogy egyetlen csapásra megváltozhat minden.

Az életünk nem magától válik könnyebbé, hanem attól, ha végre kezünkbe vesszük – megszerezzük vagy visszaszerezzük – a saját életünk feletti kontrollt. Limpár Imre tanácsadó szakpszichológus szerint „ne a sorsunkat akarjuk irányítani, hanem magunkat, s végül talán a sorsunk is megváltozik”.

Regisztráció

Hobbi