A gellérthegyi villák építői és építtetői - D. Mezey Alice előadása

A regisztráció határideje lejárt.

Az Eötvös Collegium stratégiai partnere, a Gellérthegyvédő Egyesület 2021 őszén előadássorozatot indított  Szentimreváros értékeiről a Collegiumban.

Az április 6-i előadás a Gellérthegy déli lejtőjének beépítési folyamatát kíséri figyelemmel az első parcellázásoktól az 1940-es évekig. Budapest Főváros Levéltárának dokumentumai alapján bemutatja a telektulajdonosok, az építtetők és az építők tevékenységét, egyes esetekben az épületeket mai állapotukkal is összeveti. Ismertet egy telkenkénti értékleltár-vázlatot is, amely a mai állapot rögzítését is szolgálhatná.

Az előadást D. Mezey Alice művészettörténész, műemlékvédő tartja, aki korábban a villanegyed utcáinak kialakításáról, képéről beszélt.

Előadások

ELTE Eötvös József Collegium

Ménesi út 11-13. 1118 BUDAPEST

Javasolt események

pén.

Alumni Operaest - Melis 100

ELTE Aula Magna (Egyetem tér 1-3., I. em.)

szo.

Az Egyetem megnyitja kapuit: Füvészkert