A felnőttség határa

A regisztráció határideje lejárt.

Az ELTE Karrierközpont állandó meghívott előadója, Limpár Imre tanácsadó szakpszichológus ezúttal  A felnőttségi határa címmel tart előadást. Mikor felnőtt valaki? Gyakori és evidens kérdés, de sokszor csak az “önmagáért felelősséget viselni képes” frázist kapjuk vagy mondjuk, mely üres és elcsépelt, s valljuk be, kevés támpontot ad.

Társadalmi berendezkedésünk jogilag 18 évnél jelölte ki a felnőttség határát, biológiailag is az akceleráció miatt ma már eddigre felnő minden fiú és lány. De mi a helyzet a pszichés, érzelmi felnőttséggel? Mi kell például ahhoz, hogy felnőtt férfiakról és nőkről beszéljünk? Mit mond erről a pszichológia, és mit mond vajon erről állandó meghívott előadónk, Limpár Imre (https://www.facebook.com/limparimre) tanácsadó szakpszichológus?

Amikor arról érdeklődtünk tőle, mi lenne a legelső kérdés, amit felnőttség témában feltenne a publikumnak, ezt vágta rá: „Vajon büszke lenne-e a kisgyermek, aki voltál, a felnőttre, akivé lettél?” (Laurence J. Peter)

Időpont: 2019. október 15. (kedd) 18:00
Helyszín: 1088 Budapest, Múzeum krt. 4. – Gólyavár – Mária Terézia terem

Az előadás ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Előadások

Gólyavár - Mária Terézia terem

4, Múzeum körút 1088 BUDAPEST

Javasolt események

csü.

ápr.

Egyetem megnyitja kapuit - Trefort-kert

ELTE Trefort-kert

ked.

ápr.

Meet ELTE in Nanjing, China 罗兰大学到南京!在04月23号我们会见面!!

Jinling Hotel

Nanjing