Párok az ELTE-n - interjú Szalay Sándorral

2021.01.27

A „Párok az ELTE-n" interjúkban olyan ELTE-s diplomások válaszolnak az ELTE Alumni Központ kérdéseire, akik az Alma Materünkben találták meg párjukat. Az interjúra ezen a kérdőíven keresztül lehet jelentkezni. Az írásbeli interjú kérdéseire ez alkalommal Szalay Sándor (TTK '86) válaszolt. Ő és párja (TTK '86) a 80-as években ismerkedtek meg.

Ön, illetve párja melyik karon (karokon)/szakon (szakokon) szerzett oklevelet?

Az első ELTE-s diplománkat mindketten matematika-fizika tanárszakon szereztük meg.

Hogyan ismerkedett meg párjával?

A véletlen hozta így.

Hol és mikor ismerkedtek meg?

A Budaörsi úton lévő kollégiumban volt egy folyósóbuli, amit a kezdetnek tekinthetünk.

Kapcsolatuk alakulásában mekkora szerepe van az Egyetemnek?

Nem jött volna létre, ha nincs az ELTE.

Elmondaná egyik kedves emléküket, történetüket, amely az Egyetemhez is kapcsolható?

Az ismerkedésünkkor megszámolhatatlan mennyiségű palacsintát kellett sütnöm, hogy a buli e fontos kellékéből ne legyen hiány, így volt időnk beszélgetni.

Mit gondol, a közös egyetemi évek hozzájárultak ahhoz, hogy ma is sikeres párkapcsolatban élnek?

Biztosan, bár inkább a közösre tenném a hangsúlyt, de az egyetem nélkül nem lett volna semmi.

Van-e ill. vannak-e gyermekeik?

Igen.

Ajánlaná gyermekének az ELTE-t?

Egyik lányunk ott végzett.

Előfordult-e már, hogy párjával visszalátogattak az Egyetemre? Ha még nem, tervezik-e?

Gyakorlatilag folyamatos kapcsolatban állunk az ELTE-vel, bár most inkább az IK-val.

Melyik épületekhez kötődtek/kötődnek?

Mivel a lágymányosi építkezés lényegében a végzésünk idején indult, nekünk a Trefort-kert jelentette a TTK-t.

Látogattak-e már együtt, vagy külön Alumni rendezvényt? Ha igen, az kari/szakmai vagy összegyetemi jellegű volt-e?

Voltam már olyan előadáson, amit az Alumni szervezett, de együtt még nem sikerült.

Önnek jár-e az ELTE Alumni Hírek?

Igen.

Gondoltak-e arra, hogy az egyik évfordulójukon az Alma Materükben is készítenének magukról fényképeket?

Eddig ez nem merült fel bennünk.

Kérdőíveink, melyeket Ön is kitölthet: Párok az ELTE-n, Első generációsok az ELTE-n, Generációk az ELTE-n, Hallassa hangját, Alumni kérdőív, ELTE Alumni kisdedek

Párok az ELTE-n - interjú Szauer-Szelestei Hanna

05 december