Párok az ELTE-n - interjú Dr. Dienes Zsuzsannával

2020.05.27

Párok az ELTE-n" interjúkban olyan ELTE-s diplomások válaszolnak az ELTE Alumni Központ kérdéseire, akik az Alma Materünkben találták meg párjukat. Az interjúra ezen a kérdőíven keresztül lehet jelentkezni. Az írásbeli interjú kérdéseire ez alkalommal Dr. Dienes Zsuzsanna (ÁJK 2005) válaszolt. Ő és párja (BTK '84) idén 14 éve kötötték össze életüket.

Ön, illetve párja melyik karon (karokon)/szakon (szakokon) szerzett oklevelet?

Párom, Kristály Mátyás a Bölcsészettudományi karon Pedagógiai Kiegészítő Szakon, én, Dr. Dienes Zsuzsanna az Állam- és Jogtudományi karon Közbeszerzési szakjogász szakon.

Kapcsolatuk alakulásában mekkora szerepe van az Egyetemnek?

Mindketten az Élethosszig tartó tanulás hívei vagyunk, ezért ismereteink bővítésének tervezésekor a színvonalas tudományegyetemek kínálatából csemegéztünk. Mindketten az ELTE mellett szavaztunk, nemzetközi elismertsége, rangja miatt.

Elmondaná egyik kedves emléküket, történetüket, amely az Egyetemhez is kapcsolható?

Legkedvesebb közös emlékünk a közbeszerzési szakjogász diploma átadási ünnepsége volt, melyet meg is örökítettünk.

Előfordult-e már, hogy  párjával visszalátogattak az Egyetemre?

Igen. Folyamatosan figyelemmel kísérjük az előadásokat. Részt vettünk többek között a ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar aulájában dr. Gyarmathy Éva  pszichológus által megtartott  előadáson.

Melyik épületekhez kötődtek/kötődnek?

Közbeszerzési szakjogász tanulmányaimat az ELTE Egyetem tér 1-3. szám alatti, neoreneszánsz palotájában folytattam. A diploma átadó ünnepség az Aula Magna csodálatos termében zajlott, mely felejthetetlen élmény mindkettőnk számára. Az előadásokat követően az Egyetem szomszédságában lévő Véndiák étteremből csodáltuk az épületet, s lazítottuk el magunkat a vizsgák után.

Önnek jár-e az ELTE Alumni Hírek?

Igen, e-mailben megkapom és figyelemmel kísérem az Egyetem híreit.

Gondoltak-e arra, hogy az egyik évfordulójukon az Alma Materükben is készítenének magukról fényképeket?

Igen. Remek ötletnek tartjuk, hogy ismét felkeressük és végigjárjuk az ELTE termeit.

Kérdőíveink, melyeket Ön is kitölthet: Párok az ELTE-nElső generációsok az ELTE-nGenerációk az ELTE-nHallassa hangjátAlumni kérdőív.

Párok az ELTE-n - interjú Szauer-Szelestei Hanna

05 december