Párok az ELTE-n - interjú Doma Petrával és Takó Ferenccel

2020.07.13

A „Párok az ELTE-n" interjúkban olyan ELTE-s diplomások válaszolnak az ELTE Alumni Központ kérdéseire, akik az Alma Materünkben találták meg párjukat. Az interjúra ezen a kérdőíven keresztül lehet jelentkezni. Az írásbeli interjú kérdéseire ez alkalommal Takó Ferenc (BTK 2016) és felesége, Doma Petra (BTK 2010) válaszoltak, akik 2019-ben kötötték össze életüket.

Melyik karon (karokon)/szakon (szakokon) szereztek oklevelet?

Alapszakos diplománkat mindketten a Bölcsészettudományi Kar Keleti nyelvek és kultúrák szak Japán szakirányán szereztük. (Takó Ferenc további tanulmányait a BTK Filozófia mester-, majd doktori képzésén folytattam, Doma Petra más intézményben).

Hogyan ismerkedtek meg?

Az ELTE BTK Gólyatáborában ismerkedtünk meg, ugyanabban a szobában voltunk elszállásolva.

Hol és mikor ismerkedtek meg?

2007. augusztus 23-án Zánkafürdőn az ELTE BTK Gólyatáborában.

Kapcsolatuk alakulásában mekkora szerepe van az Egyetemnek?

Óriási. Egyetemi életünk első délutánján megismerkedtünk és azóta gyakorlatilag folyamatosan együtt folytattuk tanulmányainkat (számos közös szervező tevékenységünk is az Egyetemhez kötődik).

Elmondanák egyik kedves emléküket, történetüket, amely az Egyetemhez is kapcsolható?

Mivel kapcsolatunk számos fontos eseménye kapcsolódik a BTK-hoz, 2019 márciusi esküvőnk alkalmával a Karon is számos fotó készült rólunk.

Melyik épületekhez kötődtek/kötődnek?

A BTK „B” épületéhez, és a Gólyavárhoz.

Látogattak-e már együtt, vagy külön Alumni rendezvényt? Ha igen, az kari/szakmai vagy összegyetemi jellegű volt-e?

Igen, a Nemzetek Estjei Japánhoz kapcsolódó eseményén vettünk részt közösen.

Önöknek jár-e az ELTE Alumni Hírek?

Igen.

Gondoltak-e arra, hogy az egyik évfordulójukon az Alma Materükben is készítenének magukról fényképeket?

Igen, illetve valójában az esküvőnk is évfordulóhoz kötődik, ez is az oka, hogy a Karon is készültek rólunk esküvői fotók.

Kérdőíveink, melyeket Ön is kitölthet: Párok az ELTE-n, Első generációsok az ELTE-n, Generációk az ELTE-n, Hallassa hangját, Alumni kérdőív

Párok az ELTE-n - interjú Szauer-Szelestei Hanna

05 december