Online kapukat nyitnak a könyvtárak

2020.04.06

Ebben a nehéz időszakban is mindig akad valami jó! Az alábbi cikkünkkel ezúttal a könyv és folyóiratkedvelők figyelmét szeretnénk felhívni a figyelmet - elsőként nemzetközi, majd hazai kiadványok ingyenes elérhetőségével.

A pandémiás helyzetre való tekintettel egyre több magyar és külföldi könyvtár, folyóirat portál, illetve kiadó nyitja meg online kapuit a látogatók előtt, és ingyen teszi elérhetővé tartalmait az érdeklődőknek. Az Egyetemi könyvtár híreinek köszönhetően az alábbi felsorolásban összegyűjtöttük, hogy hol és meddig elérhetők a lehetőségek:

Az országos járványhelyzetre való tekintettel, átérezve a közép- és felsőoktatásban, valamint kutatásban résztvevők nehéz helyzetét, az Arcanum Adatbázis Kiadó március 16-tól kezdődően egy hónapra nyilvánossá tette Magyarország legnagyobb, jelenleg közel 27 millió folyóirat- és újságoldalt tartalmazó periodika adatbázisát, az Arcanum Digitális Tudománytárat.

Jó böngészést kívánunk!

ELTE Sikerek felfüggesztése

13 október

Általános Tudnivalók

Csatlakozzon érdeklődési körének megfelelő csoportokba!

05 október

Csatlakozzon Tagozati csoportokhoz!