Back to news

Művészeti tanfolyamokat indít a Konfuciusz Intézet

BTK Alumni Tagozat

03.14.2023

Sorry, this content is not available in English

8 ALKALMAS KEZDŐ ÉS HALADÓ KALLIGRÁFIA TANFOLYAM

A foglalkozás során a résztvevők Horváth Janisz, az ELTE Konfuciusz Intézet festészeti és kalligráfia kurzusainak vezető oktatójának segítségével elsajátítják az eszközhasználatot, megtanulják a kínai írásjegyek leírását, illetve a karakterekhez kapcsolódó kultúrtörténeti ismeretekkel is gazdagabbak lesznek.

Kínában a kalligráfiát nem csupán írásnak, hanem művészetnek tekintik, amely kiemelkedően fontos eleme a távol-keleti ország kulturális örökségének. A kalligráfia egyenértékű a többi művészeti ággal, megbecsült, népszerű, széles körben oktatott és gyakorolt alkotási forma. Az igazán jó mester nem csak a kínai karakterek és azok vonássorrendjét ismeri, de még saját jellemét is belecsempészi a műbe.

A kalligráfia hatása az írásbeliségen túl, a hagyományos kínai festészetben is erősen jelen van, és része a legkifinomultabb ázsiai festészetnek is. Tanulmányozása a kínai kultúra és nyelv új aspektusait tárja fel az érdeklődők előtt.

• Időpont: hétfőnként, 17:00-18:30, tervezett kezdés: március 20.
  • Oktató: Horváth Janisz kalligráfus, tipográfus, kínai festészet oktató

A tanfolyam díja: 30 000 Ft, amely tartalmazza a szükséges eszközöket tus, papír, ecset, festék.

8 ALKALMAS, KEZDŐ FESTÉSZET TANFOLYAM

A foglalkozás során a résztvevők Horváth Janisz, az ELTE Konfuciusz Intézet festészeti és kalligráfia kurzusainak vezető oktatójának segítségével elsajátítják az eszközhasználatot, megtanulják a kínai festészet alapjait. A tematikát minden kedves résztvevő számára elküldjük.

• Időpont: keddenként, 17:00-18:30, tervezett kezdés: március 21.

8 ALKALMAS, HALADÓ FESTÉSZET TANFOLYAM

A foglalkozás során a résztvevők Horváth Janisz, az ELTE Konfuciusz Intézet festészeti és kalligráfia kurzusainak vezető oktatójának segítségével nyerhetnek mélyebb betekintést a kínai festészetbe.

• Időpont: csütörtökönként, 17:00-18:30, tervezett kezdés: március 23.

389 Views Visits

comments0

To read and add comments please sign in!

Suggested Articles

Calls for alumni

Jubileumi diploma igénylés - tudnivalók 2024.

April 05

Calls for alumni

SZJA 1% - Segítse a jövő ELTE Sikereit felajánlásával!

March 01

Calls for alumni

University crest canvas bag and badge campaign

February 23