Libri irodalmi díjak 2019

2019.03.28

Idén május 15-én osztják ki a Libri irodalmi díjakat. Az olvasók május közepéig adhatják le szavazataikat arra a könyvre, amelyik szerintük a legjobb, legfontosabb, legizgalmasabb volt a 2018-ban megjelent művek közül. Az a könyv, amelyik a Libri weboldalán és a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon leadott voksok összesítése után a legnépszerűbbnek bizonyul, májusban elnyeri a Libri irodalmi közönségdíjat.

Libri irodalmi díj nevezési kritériumainak 2018-ban összesen 154 könyv felelt meg, a lista 43 kiadó könyveiből állt össze, összesen 38 tényirodalmi és 116 szépirodalmi kötet szerepel rajta. Erről a listáról választotta ki kedvenceit a Libri által felkért szakmai bizottság. 2019 februárjában 140 neves közéleti személyiség voksolt 5-5 olyan könyvre. Az így kialakult tízes listából az öttagú szakmai zsűri és a közönség választja ki majd azt a két könyvet, amelyek május 15-én megkapják a Libri irodalmi díjat és a Libri irodalmi közönségdíjat.

A VÉGSŐ JELÖLTEK KÖZÖTT EGYETEMÜNK HAT ALUMNUSA SZEREPEL

Barabási Albert-László: A képlet

Dragomán György: Rendszerújra

Kemény István: Nílus

Krusovszky Dénes: Akik már nem leszünk sosem

Mán-Várhegyi Réka: Mágneshegy

Takács Zsuzsa: A Vak Remény

A szavazók között 100 darab ajándék könyvcsomagot sorsolnak ki a szervezők, a könyvcsomagok a Libri irodalmi díjak 10 döntős könyvéből állnak össze. A Libri irodalmi díj és a Libri irodalmi közönségdíj átadóünnepsége május 15-én lesz.

Szavazni május 12-ig lehet a Libri weboldalán és könyvesboltjaiban, áprilisban pedig a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon.

ELTE Alumni

Karrier az Alumni Net-en