Környezetvédelmi felmérés

2020.03.10

Az CHARM-EU UNI-ECO környezettudatossági projektje keretében az ELTE véleményezésre kéri munkatársait, volt és jelenlegi hallgatóit.

Napjainkban a globális éghajlati válságról és az emberiség környezetre gyakorolt negatív hatásáról szóló jelentések egyre több ember és csoport figyelmét hívják fel a fenntarthatósági kérdésekre. Az állami és magánintézmények, a formális és az informális csoportok, valamint az egyének azonnali, valós cselekedeteket követelnek az ENSZ fenntartható fejlesztési céljainak elérése érdekében (Agenda 2030), és sokan kiállnak azért, hogy olyan törvényeket hozzanak, melyek ellensúlyozzák a negatív környezeti hatásokat. Az egyetemek – mint kulcsfontosságú érdekelt felek – meghatározó szerepet töltenek be ezekben a folyamatokban.

Az UNI-ECO projekt fő célja a környezettudatosság fokozása az egyetemek működtetésében és az oktatásban. Az ELTE a CHARM-EU összefogás tagjaként a programban való részvétele során széleskörű felmérést végez környezetvédelem témában egyetemi polgárai körében, amelynek fontos szerepe lehet abban, hogy az intézmény környezettudatosabbá, fenntarthatóbbá válhasson.

A fenntarthatósági kérdőív itt érhető el magyarul.

Forrás: elte.hu

Karrier az Alumni Net-en