Kogníció, diskurzus, interkulturális kommunikáció

2020.06.08

Az ELTE BTK Interkulturális nyelvészet Doktori Program online konferenciája június 16-án.

A konferencián elhangzó előadások középpontjában a kogníció és a diskurzus interkulturális megközelítése áll. Az interkulturalitás tág értelmezéséhez kötődően kiemelt témák például a nyelvek és a kultúrák közötti változatosság, a szubkultúrák mint a kultúrákon belüli különbségek megnyilvánulási formái, a nyelvek és a kultúrák közötti közvetítés, a két- és többnyelvűség, a nyelvtanulás és a nyelvoktatás.

A plenáris előadásokat Sonja Kleinke (Heidelberg), Kövecses Zoltán (ELTE), Frank Polzenhagen (Koblenz‒Landau) és Tolcsvai Nagy Gábor (ELTE) tartják.

A konferenciát online tartják meg, az érdeklődők a részvételi szándékukat Brdarné Szabó Ritának jelezhetik a szabo.rita@btk.elte.hu e-mail címen.

Teljes program
Absztraktfüzet

Coronavirus Update

19 szeptember

ELTE just became a participant of an important H2020 cooperation!

17 szeptember

Photos from the Orientation Day at the Faculty of Law