Évnyitó Alumni rendezvény az ÁJK-n

2020.02.28

Az ÁJK Alumni Tagozat egy színdarab bemutatásával indította idén a kar szakmai Alumni eseményeinek sorát - először élve az Alumni Központnak az Alumni Tagozatok számára kiírt pályázatával. A darabot telt ház előtt játszották az Aula Magnában, melyet erre az alkalomra a rendező kérésére átrendeztek.

Az estét dr. Rácz Anna dékáni hivatalvezető-helyettes beszéde indította, aki méltatta dr. Horváth István tanszékvezető egyetemi docens kezdeményezését, melynek nyomán az est megvalósult, üdvözölte Csáky Pált, a darab íróját, majd megköszönve az Alumni Központ segítségét a szakmai Alumni rendezvények támogatásáról, az össz-egyetemi Alumni rendezvényekről és az új alumni.elte.hu oldalról, illetve az Alumni élet jelentőségéről szóló gondolatokat osztott meg a közönséggel.

Ezt követően Csáky Pál kapta meg a szót, aki a diktátorok lelkiismereti kérdéseit kutatva jutott el darabja témájáig: vajon milyen gondolatai lehettek Kádár Jánosnak Nagy Imrével kapcsolatban? Miként vívódhatott magában képzelt beszélgetéseket, vitákat folytatva vele?

A darabot Telihay Péter rendezésében Kiss Gábor és Újréti László színművészek adták elő.

Vitájukat zenével kísért korabeli filmrészletek bemutatása tagolta.

A feszített hangulatú, közel másfél órás eszmecsere végén teljesítményüket a nézőközönség nagy tapssal köszönte meg.

Nemcsák Károly, a darabot jó ideje a műsorán tartó József Attila színház igazgatója emelkedett szóra, majd pár kérdésre is sor került a darabbal kapcsolatban, melyekre a szerző válaszolt.

Az eseményt megtisztelte többek között a kar dékánja, dr. Sonnevend Pál, és dr. Somssich Réka oktatási és tanulmányi ügyekért felelős dékánhelyettes is.

Preventing problematic internet use during the COVID-19 pandemic

18 május

Beszámolók

Alcohol consumption and risk for feeding and eating disorders in adolescence