Elhunyt Dérczy Péter (BTK '77)

2022.09.12

Meghalt Dérczy Péter (BTK '77) alumnusunk, irodalomtörténész, kritikus, aki a Magyar Napló korábbi főszerkesztője, majd az Élet és Irodalom rovatvezetője volt.

Dérczy Péter Budapesten született 1951. november 19-én. 1977-ben az ELTE Bölcsészettudományi Karának magyar–angol szakán végzett. 1978 és 1980 között a Kritika című folyóirat újságíró-gyakornokaként, majd az Országos Széchényi Könyvtár hírlaptárának munkatársaként dolgozott 1982-ig.

Egy év fizikai munka után, 1983-ban a Magyar Nemzet kritikarovatának szerkesztője, egy évvel később pedig, 1984-től a Magyar Tudományos Akadémia Irodalomtudományi Intézetének tudományos munkatársa, az Intézet XX. századi osztályán a kortárs irodalom kutatója lett. 1991 és 1994 között a kéthetente megjelenő Magyar Napló főszerkesztőjeként tevékenykedett, majd 1995-től az Élet és Irodalom prózarovatának vezetője volt 2009-ig.

Nyugodjék békében!

Forrás: index.hu