Édes Anna pere - Szakmai Alumni rendezvény

2022.05.10

2022. április 27-én a Perjátszókör, az ÁJK Alumni Tagozata és az ELTE Alumni Központ újabb, immár negyedik együttműködése jóvoltából több mint ezer nézőhöz jutott el a Perjátszó Kör legújabb bemutatója, az Édes Anna pere. Az Aula Magnában zajló bemutatót valós idejű közvetítésen is figyelemmel követhették az érdeklődők. A bravúrosan játszó amatőr színészek többsége maga is Egyetemünk alumnusa.

Az előadás Kosztolányi Dezső regényén alapszik, annak cselekményét a darab írója a könyvhöz hűen kezelte. Az első felvonás teljes egészében a regény cselekményét vette alapul, a második felvonás pedig a tárgyalóteremben játszódott, hogy egy korhű büntetőeljárás keretein belül mutassák meg, milyen ítéletet kaphatott volna Édes Anna a valóságban. A darab egyaránt fókuszált a cselédek és nemesek közötti társadalmi ellentétre, a szegény cselédlány megpróbáltatásaira, ő és az asszonya között folyamatosan dúló érzelmi feszültségre. A büntetőper során a vád és a védelem tanúvallomások sorával feltárta az elkövető lehetséges motivációit, azonban a nagy kérdés ezúttal sem került megválaszolásra, azt a nézőre bízza: miért? Miért gyilkolt Édes Anna?

Egyetem megnyitja kapuit: Trefort-kert 2024

ELTE Sikerek: Erdei Anna