Bolyai Mentorprogram fiatal kutatók pályázatírásának támogatására

Kutatói Alumni Tagozat

2022.02.10

A Fiatal Kutatók Akadémiája 2022-ben is meghirdeti Bolyai Mentorprogramját, melynek célja a 2022-
ben Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat beadni szándékozó fiatal kutatók segítése a pályázat összeállításában. Az idei évben a Mentorprogram az MTA valamennyi osztályához tartozó tématerületeken tud segítséget nyújtani a pályázóknak.

A mentorálásra kiválasztott pályázók korábbi Bolyai Ösztöndíj nyertesek közül kikerülő mentoroktól kapnak tanácsot pályázati anyaguk fejlesztésével kapcsolatban, pályázónként 2 konzultáció keretében. A kutatói szolidaritás jegyében a mentorálást követően Bolyai Ösztöndíjat elnyert pályázók vállalják, hogy a mentorprogram következő fordulójában mentorként maguk is segítik más pályázók sikerességét.

Érvényes pályázatot nyújthat be minden 45 év alatti, PhD-fokozattal rendelkező fiatal kutató, aki hiánytalanul kitöltötte és pdf formátumban a szükséges mellékletekkel együtt eljuttatta pályázatát a mentorprogram koordinátora, Balogh Gábor számára a következő e-mail címre: baloghg@ktk.pte.hu.

A pályázat benyújtási határideje: 2022. február 20.

A mentorálásra kiválasztott, legfeljebb 25 nyertes pályázó kiértesítésének határideje: 2022. február 25.

A részletes pályázati felhívás és a pályázati űrlap a kötelező mellékletek listájával elérhető a Fiatal
Kutatók Akadémiája honlapján: https://mta.hu/fka/bolyai-mentorprogram-2022-palyazati-felhivas-111960

A Fiatal Kutatók Akadémiájának számos ELTE-s kötődésű tagja van, akik a Mentorprogram szervezésében is aktív szerepet vállaltak. A Fiatal Kutatók Akadémiájáról további részletek itt olvashatók: https://mta.hu/fka.

Felhívások

Jubileumi diploma igénylés - tudnivalók 2024.

Felhívások

SZJA 1% - Segítse a jövő ELTE Sikereit felajánlásával!

01 március

Felhívások

Egyetemi címeres vászontáska és kitűző kampány

23 február