Bogár Imréé a Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetés

2020.09.08

Bogár Imre (BTK '68) hetedíziglen pedagógus. Felmenői közt csupa tanárt találunk, édesapja ceglédi, édesanyja vasi, ölbői család sarjaként lett az oktatásügy napszámosa.

Bogár Imre "aki a minap vehette át a Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata magas rangú állami kitüntetést, számon tartja, hogy tíz nagynéni, nagybácsi közül nyolc lett tanár vagy tanító. Ő maga már harmadikos gimnazista korában tanított, át is ment a tanítványa az orosz pótvizsgán. Sose bánta meg a pályaválasztást, a zalaegerszegi Petőfi-iskola s a Zrínyi-gimnázium után került az ELTE-re, sőt, az Eötvös-kollégiumba. (Most olvassa Spiró György Malaccal teljes éveink című híres kollégiumról szóló kötetét.) Tanított a megyeszékhelyi számviteli főiskolán, némi hivatali és könyvtári kitérő után a zalaegerszegi Báthory István Szakközépiskola lett a második otthona, ezt az intézményt 1987-től vezette is."

A teljes interjú itt olvasható.

Forrás: zaol.hu

Commentaires0