Alumnusunkat is beválasztották az ERC Tudományos Tanácsába

2022.03.03

Beválasztották Lovász Lászlót (TTK '71) az Európai Kutatási Tanács irányító testületébe! Gratulálunk!

2022. március 1-jén hozta nyilvánosságra az ERC, hogy irányító testületéhez, azaz a Tudományos Tanácshoz három az Európai Bizottság által kinevezett kiváló tudós csatlakozott új tagként. Ezen tudósok egyike Lovász László az ELTE alumnusa és matematikaprofesszora, valamint az MTA volt elnöke.

Lovász László azon kevés magyar kutató közé tartozik, aki két alkalommal is nyert az ERC kiválósági pályázatain, legutóbb 2019-ben a szintén alumnusunk Barabási Albert-Lászlóval (TTK '91)  és Jaroslav Nešetřillel indítottak el egy közel 10 millió eurós Synergy Grant kutatási projektet, amelyet a Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézetből vezet.

Látta már Lovász László főszereplésével készült ELTE Sikerek előadást? Itt visszanézheti!

Forrás: mta.hu

Fotó: Európai Bizottság / Dudás Szabolcs