Akadémiai Ifjúsági Díjban részesültek alumnusaink!

2022.02.22

2022. február 17-én az MTA Székházban adták át az Akadémiai Ifjúsági Díjakat, a Magyar Tudományos Akadémia ötven éve alapított díját. Az elismerésben huszonkét fiatal kutató részesült, köztük Egyetemünk egykori hallgatói.

A díjat 1972-ben alapította az MTA főtitkára az akadémiai tudományos kutatóhelyeken dolgozó, 35 évnél fiatalabb kutatók szakmai munkájának ösztönzésére és kiemelkedő tudományos eredményeinek elismerésére. Az Akadémiai Ifjúsági Díjra idén - első alkalommal - a teljes magyar fiatal kutatóközösség pályázhatott. Az intézeti, egyetemi és közgyűjteményi kutatók közül a bölcsészet- és a társadalomtudományok, valamint az élettudományok területéről hat-hat, a matematikai és a természettudományok művelői közül tíz fő részesült az elismerésben.

Bölcsészet- és társadalomtudományok:

• Benei Bernadett (BTK, PPK '12) a Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézetének tudományos segédmunkatársa.
  • Csikiné-Kolláth Ágnes (BTK '10, '20) a Bölcsészettudományi Kutatóközpont Régészeti Intézetének tudományos segédmunkatársa.
  • Draskóczy Eszter (BTK '08, '09) a Bölcsészettudományi Kutatóközpont Irodalomtudományi Intézetének tudományos segédmunkatársa és az MTA-SZTE Antikvitás és Reneszánsz Kutatócsoport tudományos munkatársa.

Matematikai és természettudományok:

• Jeszenszki Péter (TTK '15) az Eötvös Loránd Tudományegyetem tudományos munkatársa.
  • Mezei Tamás Róbert (TTK '13) a Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézet tudományos munkatársa.
  • Patkó Levente ('11, '20) a Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet megbízott kutatója.

Élettudományok:

• Hamow-Tajti Judit (TTK '11, '21) az Agrártudományi Kutatóközpont Mezőgazdasági Intézet Növényélettani és Metabolomikai Osztály tudományos munkatársa.

Gratulálunk minden díjazottnak!

Teljes cikk és további kitüntetettek

Felhasznált fotó: mta.hu / Szigeti Tamás

A National Academy of Sciences tagjává választották Barabási Albert-Lászlót