Back to news
Next article
Previous article

74 helyet javított az ELTE a CWUR rangsorában!

04.28.2022

Sorry, this content is not available in English

Egyetemünk az 517. legjobb egyetem lett a CWUR 2022/23-as értékelése szerint, ezzel a világ felsőoktatási intézményeinek legfelső 2,7%-ában szerepel, magyar viszonylatban pedig 2014 óta őrzi vezető helyét.

Április 25-én hozták nyilvánosságra a CWUR 2022/23-as felsőoktatási rangsorának eredményeit. A Center for World University Rankings 2012 óta rangsorolja a világ felsőoktatási intézményeit az oktatás színvonala, a végzettek elhelyezkedési lehetőségei, az oktatói kiválóság, a magasan jegyzett publikációk és az idézettség alapján. A 2022/23-as felmérésben csaknem 20 ezer egyetemet vizsgáltak, közülük a ranglistán a világ 2000 legjobb képzőhelye szerepel. (Az értékelés módszertanáról bővebben itt olvashat.)

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem 74 helyet javítva tavalyi eredményén a világranglista 517. helyét szerezte meg, ezzel a világ egyetemeinek legfelső 2,7%-ához tartozik, az európai mezőnyben pedig a 213. helyen szerepel. Magyar viszonylatban idén is az ELTE lett a legjobb felsőoktatási intézmény, megelőzve a rangsorba szintén bekerült Semmelweis Egyetemet (673), a Szegedi Tudományegyetemet (679), a Debreceni Egyetemet (717), a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet (931), illetve a Pécsi Tudományegyetemet (1135).

Egyetemünk már 2014 óta őrzi vezető helyét a magyar felsőoktatási palettán a CWUR értékelése szerint, az idei eredményével pedig olyan intézményekkel került egy kategóriába, mint a veronai, a zágrábi és a szenpétervári egyetem, az École normale supérieure de Lyon, a kínai Jiangsu Egyetem vagy az egyesült államokbeli Boston College. A CWUR világranglistájának dobogóján egyébként idén is amerikai egyetemek állnak, sorrendben a Harvard, a Massachusetts Institute of Technology (MIT) és a Stanford. Az első tízbe két brit intézmény, a Cambridge-i Egyetem és az Oxfordi Egyetem került be a negyedik és ötödik helyen. A 2000-es rangsorban 335 amerikai, 302 kínai, 118 japán, 94 brit és 77 francia egyetem szerepel.

A CWUR 2022/23-as rangsorának eredményei országok szerinti bontásban böngészhetők ezen az oldalon, az ELTE szerepléséről a különböző hazai és nemzetközi rangsorokban pedig alábbi összefoglalónkban olvashat részletesen.

Forrás: elte.hu

306 Views Visits

comments0

To read and add comments please sign in!

Suggested Articles

Domestic cats area serious threat to wildcats

AI

Alumni International